Український ГУЛАГ, або Сім кіл «Бублика» 24.11.10 | Олександра Примаченко | www.dt.ua
Різати власне тіло боляче. Навіть якщо це єдиний шанс позбутися ще більшого болю. Наприкінці серпня 14 ув’язнених розрізали собі вени, виходячи з автозаку, щоб не вирушати етапом у знамените СІЗО Кривого Рогу Дніпропетровської області. Криваве жертвопринесення було прийняте, — вони залишилися в лікарнях Херсона. Тимчасово.
Назву «Бублик» Криворізьке СІЗО отримало завдяки особливостям своєї архітектури: воно згори схоже на коло. Навряд чи хтось із зеків бачив «Бублик» із висоти пташиного польоту. Але багатьом здавалося, що виходу з цього замкненого кола немає. Дехто з них, потрапивши в «Бублик», справді не зміг із нього вийти.
СІЗО. Тут відчуття вини за те, що зробив сам, поховане під пресом того, що роблять із тобою. Вина розчиняється в болі і страху перед новим болем. Тут не «порушують прав людини» і не «принижують людську гідність». Про такі високі матерії говорять правозахисники
... Читати далі »
Угнетение среднего класса, - западная пресса о Налоговом кодексе
Митинги против Налогового кодекса в Киеве стали крупнейшими с момента прихода Виктора Януковича к власти. Западная пресса оценивает Налоговый кодекс как инструмент разгрома среднего класса и обогащения олигархов, близких к президенту Украины Так описывает последние события в украинской столице Business Week. «Несколько тысяч украинских бизнесменов протестуют против закона, повышающего налоги для малого и среднего бизнеса. Бизнес утверждает, что закон их разорит… Правительство, в свою очередь, говорит, что принять новый Налоговый кодекс необходимо, чтобы наполнить государственную казну после тяжелой рецессии. Некоторые эксперты считают, что кодекс сильно ударит по среднему классу и поощрит коррупцию в налоговой милиции кодекс сильно ударит по среднему классу и поощрит коррупцию в налоговой милиции », - отмечается в статье. «Нормы кодекса сразу же коснутся многих представителей развивающегося, но угнетаемо
... Читати далі »
09.11.2010 З наближенням дня розгляду Трудового кодексу у Верховній раді (за попередньою інформацією на наступному пленарному тижні парламентарії можуть розглянути та ухвалити Трудовий кодекс у другому читанні) обговорення суперечливих статей документу стає ще запеклішим серед профспілковців, політиків та ЗМІ. Конфедерація вільних профспілок України не одноразово висловлювала свою однозначну позицію: у нинішній редакції Трудовий кодекс неприпустимий до прийняття, оскільки його статті прямо порушують права людини, закріплені міжнародним законодавством.
Сьогодні, 9 листопада в інформагентстві «Інтермедіа Консалтинг» відбулась прес-конференція «Збільшення робочого тижня на 8 годин та інші новації Трудового кодексу. Чого чекати українцям?». Її учасники Мирослав Якібчук, голова Національного форуму профспілок України та Григорій Кабанченко, заступник голови Національного форуму профспілок України висловили свою позицію стосовно Трудового кодексу. Їх опонентом у виступила Вале
... Читати далі »
4 листопада у Федерації профспілок України проходило засідання Спільного представницького органу по обговорення Генеральної угоди між Кабінетом міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями.
Звичайне, чергове, на якому мали обговорити документ та виробити спільну позицію у відстоюванні і захисті інтересів найманих працівників. Але цю рядову подію ФПУ перетворила на таємну вечерю, де, схоже, хотіли бачити тільки своїх.
Не наголошуватимемо на тому, що взяти участь в обговоренні запропонували не всім всеукраїнським профспілкам і профоб’єднанням, та й з тих, кого запросили, не всіх пустили до зали засідань. Ще на півдорозі до неї ФПУ виставила охоронні кордони. Міцні хлопці, мабуть, найняті на профспілкові внески, ретельно оглядали тих, хто прямував на засідання. Вони, схоже, виконували чиюсь команду. Бо тільки-но представники Конфедерації вільних профспілок України наблизилися до місця пров
... Читати далі »
16 жовтня цього року працівники комбінату разом із своїми сім’ями їздили на екскурсію до Національного дендрологічного парку «Софія». Це стало можливим після звернення профкому НПГУ до адміністрації яка потурбувалася про виділення автобусу. Історична довідка про місце відвідин Парк «Софіївка» заснований у 1796 році власником міста Умані, польським маґнатом Станіславом Щенсним (Феліксом) Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької і подарований їй до дня іменин у травні 1802 року. Автором топографічного й архітектурного проекту і керівником будівництва парку став польський військовий інженер Людвіг Метцель, а безпосередньо всі роботи в парку виконали кріпаки Уманщини. Парк заклали у майже безлісій місцевості, помережаній-розділеній річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, яке часто виходило на поверхню. При цьому творці парку вдало використали рельєф тієї місцевості, Але працювали без заздалегідь накресленого плану
... Читати далі »
“Пожара еще нет, но местами вспыхивает” [17:39 06 октября 2010 года ] [ День, № 180, 6 октября 2010 ] Александр Лукашенко о состоянии российско-белорусских отношений. Около 100 представителей российских региональных средств массовой информации совершили четырехдневную поездку в город Минск и столичную область Республики Беларусь, в ходе которой знакомились с работой предприятий и культурной жизнью своих соседей и партнеров по Союзному государству, а с недавних пор — еще и по Таможенному союзу. Кульминацией поездки стала продолжавшаяся четыре с половиной часа пресс-конференция президента Республики Беларусь Александра Лукашенко, в ходе которой глава Белорусского государства подробно отвечал на интересующие россиян вопросы, среди которых было немало острых и даже очень острых. Касались они самых различных аспектов взаимоотношений с Россией, и белорусский президент не избегал ответов ни на один из них.
Так, говоря о беспрецедентной кампании “бессовестной лжи и отк
... Читати далі »
Конфедерація вільних профспілок України організовує флешмоб «Гідна праця – шлях до гідного життя» (Вручи працедавцю квітку-вимогу).
На сьогодні на сторінці Всесвітнього дня за гідну працю Міжнародної конфедерації профспілок зареєстровано 148 акцій у 54 країнах.
7 жовтня 2010 року вже утретє профспілки всього світу відзначають Всесвітній день дій за гідну працю.
Цього дня у світі організовується безліч заходів, покликаних підтвердити вірність профспілкового руху принципам гідної і справедливо оплачуваної праці відповідно до конвенцій Міжнародної організації праці і її Програми гідної праці.
Зараз, коли перспективи ринку праці внаслідок світової фінансової кризи, продовжують залишатися украй невизначеними, коли кількість безробітних перевищила 210 мільйонів, 80 мільйонів з яких - молодь, профспілки покликані ще раз продемонструвати свою відданість принципам гідної праці і виступити за їх дотриман
... Читати далі »
Пока из всей реформы ЖКХ руки у правительства дошли только до первого этапа – повышения цен. А что будет с остальными обещанными и востребованными реформами?.
Нам, трудовым людям, политика ни к чему. Нам обещали реформы – мы относились к этому бедствию как к капризу погоды. Нам говорили «повышение цен на газ и горячую воду» – всё это было досадно, нездорово, неприятно, но деваться некуда. И вот нам пришли первые платёжки. А вместе с ними обещания ещё большего роста цен. Народ приценился, почесал репу, и настроение фатализма-пофигизма куда‑то подевалось. Зато возникло много вопросов.
У Кабмина и президента было 9 месяцев на то, чтобы объяснить нам, зачем нужны реформы. В общем, нам и самим‑то надоело, что в стране бардак. Но пока повышение цен не имеет ничего общего с реформой. По форме и по содержанию – чистый рэкет. повышение цен не имеет ничего общего с реформой. По форме и по содержанию – чистый рэкет. Например, совершенно непонятно, к
... Читати далі »
Время местное Автор Олег ПАВЛОВ. среда, 15 сентября 2010 Как известно, после обрушения 16-ти гектаров земли возле поселка Горького, вызванного техногенной аварией на шахте имени Орджоникидзе, жители ряда улиц остались без стационарной телефонной связи. По прошествии трех месяцев она так и не восстановлена, хотя на пресс-конференции после августовской сессии горсовета мэр города Юрий Любоненко, отвечая на вопрос о ситуации со стационарной связью, заявил, что этот вопрос «на контроле».
В оценке ситуации с отсутствием в отдаленном поселке проводной связи после аварии мэр был весьма категоричен:
— Есть мобильная связь. Так что не надо говорить, что люди без связи. Лучше мобилка работает, чем та связь. Мы работаем над этой проблемой. Негосударственная компания не хочет брать сети на баланс, так как там небольшое количество абонентов, нет окупаемости.
Правда, перед этим он пояснил, что кабельные линии Криворожского железорудного комбината до аварии арендовала
... Читати далі »
Криворізькі регіонали забули, що робили 4 роки Барометр Автор Любов ІВАНОВА.
Передвиборча кампанія стартувала. Зі старанністю, гідною кращого застосування, листоноші поспішають доставити кожному адресату Народну програму Дніпропетровської обласної організації Партії регіонів. Хоч не хоч, а адресати ми всі — мешканці Дніпропетровщини. Хоча в Кривому Розі доцільніше було б розносити по домівках Звіт про роботу Партії регіонів у міській та районних радах Кривого Рогу нинішнього скликання. Промовистішої агітації годі було б шукати.
Бо ж протягом усіх 4-х попередніх років із сьогоднішнім днем включно реальною владою в Кривому Розі є саме Партія регіонів. Саме вона у 2006-му році взяла абсолютну більшість у міській та районних радах та здобула виключне право на формування виконавчих органів, яким скористалася сповна, благополучно розставивши своїх людей. Саме ця політична сила протягом 4-х років «розподіляла і владарювала» разом із міським головою Юрієм ЛЮБОНЕНКОМ — цей
... Читати далі »