Субота, 23.11.2024, 05.19
Cайт Cергія Дашковського
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Разделы новостей
Продивись [278]
Пропозиція перегляду,як на мене,цікавого.
Наш опрос
Оцінка мого сайту
Всего ответов: 25
 
 
 
Главная » 2010 » Травень » 8 » Українські журналісти заявляють про цензуру.
Українські журналісти заявляють про цензуру.
07.47
Українські журналісти заявляють про цензуру

П‘ ятнадцять журналістів загальнонаціонального телевізійного каналу 1+1 заявили про цензуру на каналі. У оприлюдненому зверненні вони поклали відповідальність за це на своїх керівників. Журналісти кажуть, що зміст політичних сюжетів, підготовлених до випусків новин, редагується на користь провладних сил. Керівництво телеканалу вже відреагувало на ці звинувачення, заперечивши цензуру і звинувативши журналістів у проявах симпатій до певних політичних сил.
«В сюжетах, які знімаються з ефіру, присутня критика влади. Це політичні сюжети. Тобто, сюжети, які можуть зачепити інтереси можновладців. Нам просто набридло спостерігати за цим, нам набридло брати у цьому участь, ми написали такий відкритий лист», - каже ж урналіст ТСН Сергій Кудімов.
За його словами, протест зумовлений постійним цензуруванням сюжетів на політичні теми вже не один місяць, ще з часів виборчої кампанії. Однак, як пояснив Сергій, тоді журналісти не хотіли, аби їхню позицію розцінили як підігрування певним політикам. Останньою краплею для журналістів ТСН став недільний випуск новин, який, за словами Сергія Кудімова, дуже чітко підтримував певну політичну силу.
Про яку політичні силу йдеться, здогадатися неважко. Власником телеканалу 1+1 є відомий бізнесмен Ігор Коломойський, який, за спостереженнями експертів, симпатизує новій владі.
Олександр Чекмишев, голова комітету «Рівність можливостей», який провадить моніторинг телевізійних новин, говорить, що симпатії пана Коломойського могли стати вирішальним фактором у створенні тієї ситуації.
«Тут можуть бути певні нюанси, які можуть бути пов‘язані з симпатіями пана Коломийського».
Журналісти у своєму відкритому листі стверджують, що їм заборонили висвітлювати певні теми і події, а сюжети, у яких присутня критика чинної влади вустами опозиції, знімаються з ефіру.
Автори звернення – а серед них більшість ведучих Телевізійної служби новин і журналісти – твердять, що рішення, чи ставити сюжет в ефір, ухвалюються безпосередньо генеральним директором 1+1 Олександром Ткаченком. Сергій Кудімов розповідає про недільний випуск ТСН:
«Був явний перекіс в сторону влади. Були, здається, якісь два нікчемні синхрони опозиції, які абсолютно ні про що не говорять, і було таке, вибачте на слові, «тупе мочилово». Цей випуск особисто правив генеральний директор Олександр Ткаченко. Хочу наголосити, ми не є прихильниками опозиції, принаймні у своїх сюжетах», - запевняє Кудімов.
Генеральний директор телеканалу 1+1 Олександр Ткаченко в інтерв‘ю Бі-Бі-Сі висловив незгоду зі звинуваченнями у цензурі.
«Ніяких елементів тиску чи цензури на каналі немає і не було. Ситуація показує непорозуміння стосовно того, що таке журналістські стандарти і нерозуміння того, як може вплинути та чи інша політична позиція журналістів на нормальне висвітлення подій».
Водночас журналісти вже попередили, що у разі ігнорування їхніх вимог вони можуть вдатися до більш радикальних протестів - провести одноденний попереджувальний страйк і оприлюднювати усі факти цензури.
Слухати ці факти зібралася і заступниця адміністрації президента Ганна Герман, про це вона заявила в ефірі одного з українських телеканалів:
«Зараз після нашої програми я зустрічаюсь з колективом 1+1, ми домовилися про це, я йду до них і ми будемо розмовляти і будемо з‘ясовувати. Якщо справді хтось чинить на них тиск, хто б це не був, чи це власник каналу, чи це будь-хто інший, ми повинні зробити все, щоб цього не повторилося».
Журналісти Телевізійної служби новин не вперше вдаються до подібних акцій протесту. У своєму відкритому листі вони згадують про те, як у 2004 році, перед помаранчевою революцією, вони відмовилися працювати за «темниками», тобто, за рекомендаціями, як висвітлювати ті чи інші теми з адміністрації президента Кучми. Тоді керівництво каналу заперечило існування цензури, але п‘ятеро журналістів все ж звільнилось через відмову працювати під політичним тиском. Пізніше, вже під час помаранчевої революції керівництво телеканалу таки визнало факт цензури і повідомило, що відмовляється далі працювати за вказівкою адміністрації президента.
Експерт з моніторингу теленовин Олександр Чекмишев зауважує, що ситуація в українському телепросторі змінилася із приходом до влади команди Януковича, і 1+1 не є винятком:
«Буквально після інавгурації Януковича дещо змінилась тональність новин. Коли навіть раніше було достатньо багато іронії стосовно попередньої політичної влади, були гострі сюжети, і інформація виглядала відносно збалансовано. Тепер можна говорити про те, що значно менше з‘являється гострих сюжетів, і, як для української медійної ситуації, особливо прикметно, що практично зникла іронія».

Джерело : BBC Україна

Категория: Продивись | Просмотров: 464 | Добавил: seriozniy | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Календарь новостей
«  Травень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Поиск
Друзья сайта


    zampolit

    Часопис Промінь Просвіти

    Статистика

    Онлайн всього: 2
    Гостей: 2
    Користувачів 0
    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz