Субота, 23.11.2024, 05.31
Cайт Cергія Дашковського
Главная | Регистрация | Вход Приветствую Вас Гість | RSS
Меню сайта
Разделы новостей
Продивись [278]
Пропозиція перегляду,як на мене,цікавого.
Наш опрос
Оцінка мого сайту
Всего ответов: 25
 
 
 
Главная » 2013 » Липень » 6 » Суботній буревій
Суботній буревій
08.24
Криворізька влада відхрестилася від пошкоджених внаслідок стихії будинків
03.07.2013 13:55

Суботній буревій, про який ще довго згадуватимуть мешканці Жовтневого району, зовсім не зачепив Терни та Інгулець. Водночас у Жовтневому районі найбільше постраждали мешканці трьох вулиць — Дишинського, Ногіна і Симбірцева. Принаймні, таку інформацію озвучив на брифінгу із місцевими журналістами заступник міського голови Григорій ВЕРБИЦЬКИЙ. Також він чітко дав зрозуміти, що криворізька влада не має наміру брати на себе витрати з відновлення побитих градом вікон і покрівель.

«У Жовтневому районі негода тривала близько 40 хвилин. Із них 20 хвилин — це був град величиною до 20 мм у діаметрі. Через цей град і відбулося найбільше шкоди: побило шибки, дахи і автомобілі. В інших районах міста граду не було», — категорично заявив він.

За даними чиновника, які він наводив по пам’яті, загалом у місті буревієм було повалено 94 дерева. На ранок понеділка залишалося розкряжувати і вивезти 21 дерево. «Те, що сталося, за наслідками вважається буревієм. Адже в його епіцентрі дерева залишилися без половини листя, його обірвало. За оцінками фахівців, для того, щоб вирвати з корінням дерева, сила вітру мала становити до 30 метрів на секунду. Але оскільки наша метеостанція знаходиться в районі аеропорту, то там було зафіксовано лише 17 метрів на секунду», — пояснив він.

Як розповів комунальний віце-мер Кривого Рогу, 60 будинків у Саксаганському районі внаслідок негоди були відрізані від газопостачання — на повітряні газоводи впали дерева, пошкодивши їх. У зв’язку із цим без газу залишилися мешканці вулиці Марійської. Відновлювальні роботи на цій ділянці були закінчені в неділю, в другій половині дня.

За словами Григорія Вербицького, з холодним і гарячим водопостачанням, а також каналізацією проблем узагалі не було. «Централізовано гаряче водопостачання надається і надавалося десь у 65% будинків», — підкреслив він. На зауваження про те, що буквально вранці в редакцію «Вестника» надійшла скарга про те, що по вулиці Пітерській у Жовтневому районі разом із електропостачанням зникла і холодна вода, подачу якої досі не відновили, Григорій Вербицький сказав, що йому про це нічого не відомо.

Що стосується електропостачання, то стихією було знеструмлено 2850 абонентів. «На ранок понеділка залишилося 350 абонентів, які потребують підключення. Над цим зараз працюють бригади Дніпрообленерго. Робота, яка пов’язана з електрикою, належить до особливо складних, на кожну адресу треба складати наряд-допуск. Тому ми спільно спрацюємо, щоб на оформлення документації уходило мінімум часу», — поінформував чиновник.

За його ж інформацією, над подоланням наслідків стихії до ранку наступного після негоди дня працювало 690 чоловік і близько 80 одиниць спецтехніки МНС житлово-комунальних служб. Окрім цього, додаткову техніку дали 11 промислових підприємств міста та понад 100 інших суб’єктів господарювання. «Роботу аварійних служб я оцінюю на відмінно», — підбив підсумок чиновник.

— Як ви вважаєте, вулична система водовідводу впоралася із своїм призначенням?

— Впоралася, але не на відмінно, а на добре.

— А які є дані щодо постраждалих?

— Постраждалих від стихії немає. Звернень до закладів охорони здоров’я і на швидку допомогу у зв’язку із стихією не було жодних. Я пов’язую це з тим, що люди встигли заховатися, адже стихія розгорталася поступово.

— А як бути із тією людиною, про яку повідомили в МНС, що на неї впало дерево?

— Не знаю, у нас такої інформації немає.

— Скажіть, а в які терміни планується відновити дахи будинків, які постраждали від негоди?

— Це треба запитати у власників будинків.

— Але я маю на увазі не власників приватних будинків, а багатоповерхівки…

— А я говорю і за багатоквартирні будинки. Там є власники квартир, власники будинків. Їх і треба запитувати, коли вони це зроблять. Так по закону.

Щодо суми збитків, яку стихія завдала місту і городянам, то її, вочевидь, озвучать не скоро. «Попередньо збитки оцінити дуже важко, оскільки треба складати відповідні акти. Зараз така робота триває. І кожен, хто вважає, що йому мають відшкодувати збитки, має звернутися у відповідну районну комісію із заявою. Там мають скласти акт і далі діяти згідно з положенням. Без оформлення відповідних документів відшкодування таких збитків неможливе», — попередив Григорій Павлович.

Володимир ГОНЧАР, Вестник Кривбасса
Категория: Продивись | Просмотров: 479 | Добавил: seriozniy | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Форма входа
Календарь новостей
«  Липень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Поиск
Друзья сайта


    zampolit

    Часопис Промінь Просвіти

    Статистика

    Онлайн всього: 1
    Гостей: 1
    Користувачів 0
    Copyright MyCorp © 2024
    Сайт управляється системою uCoz